• Index
  •  » Fantasy.
  •  » Cykl "Dziedzictwo" - Christopher Paolini

#1 2009-10-17 10:43:52

Shini

Zaczytany

2656603
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 107
Punktów :   
Ulubiony/a autor/ka:: Pratchett!
Ulubiona postać:: Niania Ogg xD
WWW

Cykl "Dziedzictwo" - Christopher Paolini

http://i34.tinypic.com/1zbgiko.jpg



Eragon, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z "kamienia" wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.


http://i34.tinypic.com/dei5c.jpg



Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią , która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja - Alagaesii - jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.


http://i36.tinypic.com/27xdt82.jpg



Brisingr oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona. Jak mówi Christopher Paolini: "Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie niż Eragon przypuszcza."


Jeśli chodzi o mnie książka niespecjalnie przypadła mi do gustu. Historia intrygująca, głęboka pełna zwrotów akcji. Bohaterowie dynamiczni, ale to czego mi brakuje to po prostu styl. Ogólnie napisane w prostym języku, lecz nieraz pojawiają się słowa górnolotne, które bardzo przeszkadzają w czytaniu i są wręcz niepotrzebne. Opisy są nijakie i pełne niepotrzebnych powtórzeń.
Najlepszą częścią jest tom trzeci. Zobaczymy co będzie dalej


"Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu."
                                     John Ronald Rouel Tolkien - "Dzieci Hurina"

Offline

 

#2 2010-06-24 10:53:58

_Sonea

Amator

Zarejestrowany: 2010-06-24
Posty: 8
Punktów :   
Ulubiony/a autor/ka:: Canavan / Paolini
Ulubiona książka:: Trylogia Czarnego Maga
Ulubiona postać:: Sonea i Akkarin :)

Re: Cykl "Dziedzictwo" - Christopher Paolini

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam (jeśli chodzi o fantasy).
Język prosty, przez co miło się czyta.
Historia i bohaterowie interesujący.

Offline

 
  • Index
  •  » Fantasy.
  •  » Cykl "Dziedzictwo" - Christopher Paolini

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl