#1 2009-11-08 18:49:49

Shini

Zaczytany

2656603
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 107
Punktów :   
Ulubiony/a autor/ka:: Pratchett!
Ulubiona postać:: Niania Ogg xD
WWW

Kuszenie w Chikaldzie - Consillia Maria Lakotta

http://www.poczytaj.pl/okl/80000/80637.jpg



Peter, młody lekarz, kocha się w urodziwej hinduskiej studentce medycyny. Rodzina dziewczyny stara się o zachowanie starego prawa kastowego, które zabrania jej - jako bramince - poślubienia Europejczyka. Narasta konflikt pomiędzy różnymi kulturami, religiami i stylami życia, a Peter przeżywa ostry kryzys egzystencjalny i emocjonalny...


Z początku myślałam, że będzie to zwyczajny romans, jedyne co w nim intrygującego, mogą być jakieś drobne indyjskie detale poruszone. Jak się okazało, romans jest jednym z wielu wątków, jakie oferuje książka. Poza tym poznajemy ogromne przywiązanie Indusów do podziałów kastowych. Świetnie jest to przedstawione, kiedy młody lekarz przyjeżdża do Indii i jest wręcz zakłopotany wśród tych rygorystycznych zasad. Razem z bohaterem poznajemy jego mentalność, przeżywamy podróż do głębi wiary chrześcijańskiej. A także miłość. I tu trochę się zawiodłam, bo spodziewałam się gorącego romansu z obu stron. Natomiast widzimy tylko głównego bohatera, który ukazuje miłość. Być może dlatego, by pokazać powściągliwość indyjskiej kobiety, szczególnie braminki. Tak czy owak, książka mi się podobała, chociaż dopiero od połowy.


"Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu."
                                     John Ronald Rouel Tolkien - "Dzieci Hurina"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pldog niemiecki sprzedam Sarbinowo hotel rejestrator temperatury